skip navigation

YAIAA Academic All Stars

2024 YAIAA SPRING ACADEMIC ALL-STARS

Those that best exemplify what it is to be a STUDENT-ATHLETE

Bermudian Springs – Ella Benzel, Taylor Botterbusch, Tyson Carpenter, Liam Cook, Isabella DeVita, Alan Felipe, Abigail Foreman, Amelia Gerringer, Aracelly Gonzalez-Ramirez, Greta Haley, Molly Karom, Jordyn Keffer, Jakson Keffer, Kayden King, Caden Lau, Ava Leatherman, Heyla Martin, Mitchell McClintic, Hannah Metzger, Kyla Nickey, Benjamin Ogle, Clarissa Prosser, Austin Reinert, Marissa Riley, Keira Shaffer, Isaiah Shank, Evan Shearer, Ethan Shearer, Elias Snyder, Valarie Starner, Cole Stuart, Leah Talkington, Shelby Tuckey, Alison Watts, Aaron Weigle, Ethan Young.

Biglerville - Grace Buchheister, Tania Catonga-Esquivias, Liam Hardy, Gabriel Hollabaugh, Julia Hoover, Amanda Kane, Lilly Kauffman, Tristan McCleaf, Nolan Miller, Olivia Miller, Hannah Naylor,  Andres Pena-Infante, Alexis Pickett, Kiera Shaffer, Sean Sneed, Owen Torres, Sami Waybright, Juan Zarate.

Central York – Joseph Alu, Ryan Bahr, Evangelia Barakos, Trent Beaverson, Jakob Bohannon, Grace Bollinger, Chase Brosend, Medalynn Buss, Ethan Carlos, Radu Crehul, Evan Dame, Carter Davis, Hailey DiPiano, Lauren Ferguson, William Ferrell, Eliana Fetters, Kathryn Fives, Meghan Frey, Anna Gates, Adam Glatfelter, Gregory Guidinger, Ella Heap, Quang Huynh, Aiden Johnson, Jocelyn Keen, Juliet Kelly, Trevor Ketrick, Sophia Klenchik, Bryce Kline, Aaron Lecorchick, Paige Mathias, Mitchel Myers, Nevin Nardo, Kaitlyn Naylor, Manav Patel, Boden Pease, Meilynn Poletti, Brennan Pringle, Eric Rebert, Ethan Reibold, Ryan Roberts, Ethan Rower, Eric Rule, Marc Sauder, Jake Schaefer, Anna Scott, Ryan Seidenstricker, Noah Shultz, Emma Smyser, Maslyn Soisson, Cammble Sterner, Austin Strickler, Alem Tesfaye, Clay Thomas, Madie Uffelman, Gracyn Vaughn, Trevor Wentz, Sawyer Zimmer.

Dallastown –   Shyanne Allen, Brooke Altland, Logan Barshinger, Elizabeth Moyers Bloss, Andrew Bowman, Luke Bowman, Olivia Brenneman, Kirby Campbell, Liam Carney, Kathryn Chronister, Michael Cleaver, Taylor Crump, Emma Duncan, Emerson Dunkerley, Isaiah Feeney, Dasani Flowers, Abbey Gable, McKenzie Geary, Jason Gunter, Rebecca Hairston, Julia Havice, Taylor Hicks, Namya Jindal, Adriana Johnston, Danielle Kapsak, Kaylee Kashner, Kiersten Kessler, Logan Knaub, Ziveon Kyle, Zachary Leiphart, Kiara McNealy, Wasif Meah, Gannon Nardelli, Taylor Ness, Nilay Patel, Griffin Pickett, Ella Poff, Elliot Post-Kulisiewicz, Evan Reiner, Aubreigh Rogers, Campbell Sands, Ethan Schultz, Lily Seufert, Emily Smith, Allyson Snyder, Kendall Snyder, Kamden Sowers, Keller Spera, Maryn Spitzlay, Ethan Sult, Codie Tempe, Cole Terry, Elizabeth Thuemmler, Mae Treml, Adelaide Trumble, Benjamin Usow, Gustavo Vargas, Shelby Vernon, Sofia Villani, Erica Werner, Nathan Winslow, Joshua Wolfrum, Angelina Yom. 

Delone Catholic - 

Dover - Julia Abdou, Allison Albin, Brayden Bowlsbey, John Bubb, Eliza Burrage, Emma Coble, MaryAlice Craig, Jenna Davis, Ethan Downey, Christopher Drake, Gabriel Edwards, Carter Fennen, Mason Geppi, Lindsay Knaub, Kayla Lang, Tyler Leitzel, Nena Menard, Miren McKinney, Maddix Miller, Po-Han Miller, Ryan Mitchell, Kendall Noel, Ryan Packer, Keira Phoukieo, Ian Polizzotto, Lucy Presswood, Meredith Sefchick, Abigail Shedlock, Aiden Shepro, Shaylee Shimmel, Autumn Smith, Willow Smith, Thomas Smyser, Taylor Steininger, Alexandra Wells, Ankhet Whyte, Savannah Williar, Gracie Yerges, Jebediah Ziegler.

Eastern York – Kaydence Strange, Alex Guillaume, Coltyn Myers, James Hammel, Hannah Bieniasz, Molly Townsley, Stella Rohrbaugh, Vivian Donnelly, Abigail Solihin, Aiden Evans, Ryan Moore, Johnathan Rose, Kiera Young, Felicity Clites, Riley Smeltzer, Rory Hengst, Taylor Sawmiller, Megan DiBerardino, Kennedy Gray, Allison Cook, Alexis Kirkessner, Briggs Allison, Trey Kunkle, Mia Nulph, McKenna Smith.

Fairfield - Alison Bennett, Audrey Chesko, Taylor Devilbiss, Madeline Fulgham, Christina Hamilton, Kylie Mirabile, Carson Murdorf, Molly Nightingale, Kylee Partilla, Avry Petrakos, Breanna Valentine, Alyssa Wiles.

Hanover - Lauren Pritt, Andrew Nawn, Thea Persaud, Brian Corona Montes de Oca, Elizabeth Huston, Elena Solorzano, Mya Plank, Elijiah Bobbitt, Nolan Chronister, Callie Strausbaugh, Aidan Kenworthy, Zoe Dozier, Cayden Jones, Peyton Conover, Gracie Troup.      

Kennard-Dale – Madelyn Almoney, Peyton Bunce, Hannah Carl, Aiden Cate, Margo Channell, Logan Davis, Cassidy Dietz, Ashley Donahue, Nathaniel Ennis, Andrew Ester, Nicholas Gaumer, Kara Golden, Angelina Hammond, John Huber, Madison Hushon, Isabelle Ingoe, Casey Jones, Madison Kraemer, Jordan Long, Sophia Manfredi, Mikaila Mayer, Cody McNamee, Amanda Merrick, Connor Milton, Joshua O'Leary, Robert Osborne, Kendalyn Quinan, Noa Schneider, Logan Shanberger, Levi Sharnetzka, Isabella Smith-Johnson, Hailey Walters, Olivia Waltrup, Rhylinn Webb, Connor Wolf, Ben Zimmerman.

Littlestown – LilyAnn Barker, Kamryn Bittle, Brandon Clabaugh, Matthew Deloach, Leonardo Guzman, Colby Hahn, Elizabeth Hanna, Ryan Jones, Mya Kinsey, Kathryn Lookingbill, Hannah McCauslin, Carson Miller, Dempsey Miller, Caden Rankin, Summer Rathell, Ashley Rebert, Cole Riley, Hailey Shelley, Peyton Small, Kaleb Smith, Nathan Snyder, Rylee Vance, Jason Wang.

New Oxford - Allison Horick, Jessica Pfisterer, Kylie Wampler, Sydney Flesch, Alexandra Wolf, Leah Noel, Cora Diviney, Olivia Becker, Addyson Smith, Madison Cohee, Isabella Arnold, Blaine Paris, Bailey Bodvin, Zeddie Brown, Audrey Crabill, Noah Watkins, Elizabeth Hippensteel, Joslyn Loss, Keira Linebaugh, Alahna Hartlaub, Jackson Wolfe, Wrena Wentz, Jarret Bitzer, Michael Yamba, Holden Crabbs, Allison Hundertmark, Anna Doron, Coy Baker, Austin Bachota, Ryan Carver, Luke Flickinger, Hannah Becker, Hannah Hawkins.

Northeastern – Dominick Alvarado, Barron Bishop, Caden Blanchette, Avery Botts, Robert Bowman, Macayla Calder, Mikayla Coleman, Riley Craley, Hayden Dallam, Lauren Edgar, Keira Eichelberger, Colleen Finnegan, Drew Foster, Wyatt Galloway, Madison Hersey, Emma Holmes, Emma Jackson, Evan Jennings, Anderson Keo, Emma Kinney, Addison Lehman, Benjamin McAlexander, Destynn McClane, Evan Merrill, Nathan Moser, Nicholas Mulligan, Matthew Myers, A'Nia Myers-Lalic, Kaitlyn Over, Jersey Parker, Paige Reichard, Thalia Reihm, Reyna Schreiner, Mercy Smyser, Logan Strickhouser, Connor Thomas, Gunnar Thompson, Anthony Weekley, Ron Wiafe, Emily Wildasin, Aaliyah Zimmerman.

Red Lion – Joseph Sedora, Mary Dyal, Christina Keene, Hannah Kramer, Ava Bailor, Makayla Showalter, Gavin Troutman, Trista Webster, Jenna Hodgkinson, Laken Kelly, Julia Turosinski, Molly Conrad, Hailey Johnson, Daniel Kozak, Justin Fry, Gabriella Linnell, Grace Kauffman, Evelyn Wilbur, Charlene Carr, Albert Lipscomb Jr, Ryan Bennett, Conner Decker, Ty Heilman, Jana Shoffner, Blake Downs, Salvatore Ferranti, Avery Culp, John Yost, Jeffrey  Rentzel III, Jesse Rappazzo, Makaila De Velde, Nathan Collis, Alexis Lakatosh, Isabel Walker, Jessyn Robinson, Bailey Grim, Ryleigh Czerwinski, Gavin Lane, Ricaiya Burks, Jaden Taylor, Julia Bradshaw, Richard Webster II, Ellison Rymer, Dakarai Dennis, Brookelynn Carr.

South Western -  Kloey Bachellor, Elijah Bortner, Brody Fuhrman, Zach Gibson, Danaya Pellas, Audra Freil, Josiah Lieb, Lillian Smith, Kinsley Proepper, Kayla Henderson, Brendan Coulson, Emma Baney, Ashley Ney, Mariah Smith, Leisel Stine, Miriam Westfort, Amanjeet Turka, Haley Dewees, Savanna Mackie, Dalton Stickler, Rubi Adams, Mckayla Green, Deeley Nice, Amyah Bennett, Ryan Lancelotti,  Paige Coates, Davina Crump, Brandon Rummel, Kayln Arnold, Jeremy Carter

Spring Grove – Eli Angle, Daylan Barrick, Macey Baum, Madison Bortner, McKenzie Boyer, Kaitlyn Brice, Laila Campbell, Natalia Dab, Sophia Dietrich, Hayden Dixon, Abigail Dressler, Claire Elliott, Emma Evans, Oluwapelumi Fadare, Caitlin Gandionco, Ava German, Tanner Grim, Isabella Hale, Michael Hershey, Cora Keener, Tori Kehm, Forrest Kintner, Juliana Mascaro, Brayden Mills, Kristen Mummert, Rachael Myers, Nathan Odachowski, Gracie Rabenstine, Jaden Rice, Cowan Ruhland, Peyton Ruhland, Henry Rumbaugh, Ainsley Schwab, Logan Shearer, Luke Smyser, Austin Ural, Zachary West, Kathryn Wyrick, Miakoda Young.

Susquehannock - ‚ÄčKate Kalmanowicz, Mackenzie Dryden, Andrew Hetzer, Madison Kleiman, Madelyn Czahor, Briley Jones, Abigail Fisher, Julia Polaski, Ian Rosul, Robert Rosul, Isaiah Voss, Keira Woods, Katelyn Ketterman, Jack VanTassel, Sydney Wilson, Tyler Burgess, Emma Blazek-Hamulack, Rachel Stiffler, Jackson Hollinger, Amanda Diggs, Cameran Almony, Lilly Wojcik, Arielle Wilson, Daniel Kaliszak, Sierra Sargeant, Sagan Marks, Cooper Sistrunk, Manuel Cartagena, Stephen Mayoryk, Tyler Wright, Allison Karst, Bailey Ables, Evan Salla, Griffin Weeks, Hollie Grimes, William Wetzel, Johnathan Boampong, Isabella Vogel, Brayden Moore.

West York – Lizzelyn Agravante, Randelle Agravante, Sherrod Anderson, William Baker, Leah Bazzle, Griffin Brumbaugh, Haylee Cooke-Jackson, Jared Denney, Owen Ernst, Justyce Firestone, Reed Fultz, Mason Jianniney, Brendan Kern, Justin Ket, Jacob Knisley, Kayla Laird, Paula Laracuente Ruiz, Tyler Michael, Ella Mikula, Alyssa Murray, Amelia Myers, Sydney Oram, Alita Paragon, Kevin Rill, Ailed Ruelas-Garcia, Brock Tanner, Ian Thomson, Christopher Urrunaga, Faith Walker.

William Penn -  Precious Jinyemiema, Michael McMonigle, A'Shyia Smith, Ciarra Gibbs, Erin Nhor, Zada Marnie.

York Catholic - Ashley Patterson, Robert Gilbert, Kayla Dinh, Mitchell Kilgore, Olivia Struck, Molly Janusz, Sarah Perry, Grace Rapp, Jacob McKnight, Andrew Shuler, Sophie Perry, Meredith Smith, Mitchell Bradley, Taylor Thomas, Ryland Staub, Erika Lyter, Eli Mazziott, Logan Sutton, Caroline O'Neill, Abigail Sheldon, Caroline Rapp, Owen Fangmeyer.

York Suburban – Kirra Hyder, Elana Pineda, Kiley Long, Francesca Frolio, Reese McKenna, Aiva Duerr, Jake Foremsky, Rilee Gladfelter, Brynn Neidigh, Kyan Stockman, Mya Diehl, Cecelia Sigley, Caden Hall, Janay Rissmiller, Samuel Passariello, Lucas Andricos, Savannah Kinard, Ty Pridgen, Grace Koloras, Geneva Merino , Finley Smith, Sage Turnage, Karson Daugherty, Amaya Miller.

York Tech – Pearce Alleyne Pearce, Emma Amereihn Emma, Audrey Arter Audrey, David Ayeni, Delaney Beatty, Lajyla Brabham, Meghan Campbell, Macey DiBastiani, Dale Dupler, Lucas Grazuties, Jonathan Hernandez, Naige’ Kennedy, Jonas Kwasnjuk, Edith Matehuala-Ibarra, Evan Moore, Alexa Morris, Abdiel Rosario Rodriguez, Allison Saylor, Omnix Stancil, Eli Steel, Ava Steinfelt, Owen Urey, Yeriel Volquez, Donovan Walker.