Division I                W   L        W   L      

*Spring Grove        6    0        16   3

New Oxford           5    1         15   5

Dallastown              4    2        15   5

Central York           3    3        9    8 

Red Lion                  2    4        5    7

South Western       1     5       10  10

Northeastern         0    6        3   14

           *Division I Champions              

                              

                      

Division II                W   L        W   L      

*Gettysburg             6    0       14   5

Kennard-Dale          5    1        11   6    

Susquehannock        3    2       11    6

Eastern York             3    3       14   9

West York                 2    4        5  10

York Suburban          1    5        3   11

Dover                         0   5        2   12

      * Division II Champions

                   

Division III                     W   L        W   L 

*Bermudian Springs       6   0       14    7 

Delone Catholic             5    1         9    8

Littlestown                       3    3        7  10

Fairfield                            3    3        5    5

Biglerville                          3    3       5   13

Hanover                            1    5        1   14 

York Tech                        0    6        6   11

      *Division III Champions

Wrestling

Schedule

9- Dec  York Suburban 42, Fairfield 21

9-Dec  Newport 71, York Suburban 9

9-Dec  Camp Hill 54, York Suburban 19

11-Dec  Eastern York 54, York County Tech 12

13-Dec  Delone Catholic 41, Dover 30  

13-Dec  Gettysburg 62, Kennard-Dale 14   

13-Dec  Bermudian Springs 69, Littlestown 6  

13-Dec  Red Land 43, Susquehannock 30 

14-Dec  South Western 41, Northeastern 39  

14-Dec  Biglerville 59, York Tech 9

14-Dec  Eastern York 37, Dover 31 

14-Dec  Fairfield 34, Hanover 30  

14-Dec  New Oxford 35, Dallastown 7 

14-Dec  Spring Grove 52, Red Lion 18  

14-Dec  Susquehannock 40, West York 33

14-Dec  Kennard-Dale 47, York Suburban 30  

18-Dec  Delone Catholic 30, Fairfield 24 

20-Dec  Eastern York 57, Hanover 15 

20-Dec  South Western 53, West York 18  

20-Dec  Littlestown 42, York Tech 30

20-Dec  Harrisburg 46, York Suburban 28  

21-Dec  Delone Catholic 42, Hanover 30  

21-Dec  Dallastown 60, Northeastern 13    

21-Dec  Kennard-Dale 36, Eastern York 33  

21-Dec  Gettysburg 41, Susquehannock 22    

21-Dec  Bermudian Springs 54, Biglerville 15  

21-Dec  Spring Grove 50, Central York 24  

21-Dec  York Suburban 37, Dover 36   

21-Dec  New Oxford 61, South Western 10

21-Dec  York Tech 30, Tulpehocken 12

21-Dec  Conrad Weiser 60, York Tech 12  

23-Dec  Hamburg 39, Bermudian Springs 27

3-Jan  Susquehannock 54, Biglerville 29

4-Jan  Central York  at Dallastown   

4-Jan  Delone Catholic 41, Biglerville 27 

4-Jan  Littlestown 42, Fairfield 24   

4-Jan  Cedar Crest  at York Suburban   

4-Jan  Bermudian Springs 71, Hanover 6   

5-Jan  Red Lion 37, South Western 33

6-Jan  Gettysburg 39, Lower Dauphin 29

6-Jan  Canner Duals (Biglervillie 0-2, Delone 2-3, Littlestown 1-2, Northeastern 0-2, South Western 3-2) 

9-Jan  Hanover 48, York Tech 12

9-Jan  Fairfield 39, Biglerville 30

9-Jan  Delone Catholic 42, Littlestown 41 

9-Jan  Eastern York 42, West York 41 

9-Jan  Gettysburg 70, York Suburban 6  

9-Jan  Kennard-Dale 49, Dover 28

9-Jan  New Oxford 56, Red Lion 12 

9-Jan  Central York 45, Northeastern 29 

9-Jan  Dallastown 61, South Western 9   

11-Jan  Red Lion 50, Northeastern 27 

11-Jan  Boiling Springs  at Biglerville

11-Jan  Gettysburg 69, Eastern York 5 

11-Jan  Bermudian Springs 66, Fairfield 14  

11-Jan  Littlestown 38, Hanover 27  

11-Jan  New Oxford 40, Central York 26 

11-Jan  Spring Grove 43, South Western 18  

11-Jan  Kennard-Dale 40, Susquehannock 39

11-Jan  Delone Catholic 42, York Tech 34

11-Jan  West York 54, York Suburban 18  

13-Jan  Spring Grove 71, Hershey 12

13-Jan Wayneboro Duals (South Western 2-3, Central York 1-1) 

13-Jan Gettysburg Duals (New Oxford 3-1, Bermudian Springs 2-3, Gettysburg 3-2) 

13-Jan  Northern Lebanon (Red Lion 2-3)

15-Jan  James Buchanan  at Fairfield   

16-Jan  Biglerville at Hanover     

16-Jan  Gettysburg   at West York   

16-Jan  Bermudian Springs  at York County Tech

16-Jan  Eastern York  at York Suburban   

16-Jan  Susquehannock  at Dover   

16-Jan  Central York  at Red Lion

18-Jan  Biglerville 51, Littlestown 18

18-Jan  Susquehannock 52, Eastern York 23 

18-Jan  West York 40, Dover 39  

18-Jan  Bermudian Springs 59, Delone Catholic 19 

18-Jan  Central York 39, South Western 33 

18-Jan  Dallastown 63, Red Lion 3

18-Jan  Spring Grove 58, Northeastern 12  

18-Jan  Fairfield 42, York Tech 24

20-Jan  Mechanicsburg, Ephrata, Tulpehocken, Penn Cambria, Elizabethtown  at York Suburban   

20-Jan  York Tech 39, Cedar Crest 36

20-Jan  York Tech 36, James Buchanan 33

20-Jan  Bermudian Springs 50, Big Spring 24

20-Jan  Dallastown 75, Hempfield 6

20-Jan  Dallastown 55, Lower Dauphin 16

20-Jan  Central York 47, Red Lion 34 

22-Jan  Camp Hill 64, Delone Catholic 11 

22-Jan  Gettysburg 48, Dover 27

22-Jan  Gettysburg 61, West York 13

22-Jan  Bermudian Springs 49, Kennard-Dale 21

22-Jan  Milton Hershey 50, York Tech 22

23-Jan  Kennard-Dale 46, Mechanicsburg 40

23-Jan  Spring Grove 36, New Oxford 25 

24-Jan  Eastern York 36, Delone Catholic 25

24-Jan  York Tech 38, Lancaster Catholic 33 

24-Jan  Gettysburg 38, Central York 26  

24-Jan  Spring Grove 66, West York 12

24-Jan  South Western 43, Susquehannock 29

25-Jan  New Oxford 66, Northeastern 6 

25-Jan  Susquehannock 46, Littlestown 29  

25-Jan  South Western 48, Dover 27

25-Jan  Dallastown 42, Central York 21

25-Jan  Eastern York 59, York Suburban 15

25-Jan  Biglerville 54, Hanover 17

25-Jan  Bermudian Springs 78, York Tech 3 

26-Jan South Western 45, Kennard-Dale 33

27-Jan  Spring Grove 31, Dallastown 29 

27-Jan  Kennard-Dale 42, Brandywine Heights 33

27-Jan  Boiling Springs 41, Bermudian Springs 19

27-Jan  Red Lion 51, West York 22

29-Jan  Cedar Crest 31, York Suburban 30

31-Jan  Dover 39, Littlestown 27  

31-Jan  York County Tech 44, York Suburban 42    

1-Feb  Manheim Central at West York   

1-Feb  Dover 42, Northeastern 33  

1-Feb  Susquehannock 60, York Suburban 15

3-Feb  Eastern York 41, Elizabethtown 34

3-Feb  Eastern York 45, Halifax 33

3-Feb  Eastern York 50, York Tech 21

3-Feb  Harrisburg 41, Eastern 25

7-Feb  York Suburban  at Hanover 

7-Feb  Conestoga Valley  at Red Lion 

8-Feb  Lampeter-Strasburg 51, Kennard-Dale 27

9-Feb  KennardDale 40, West York 33

12-Feb  York Tech 66, Columbia 6

12-Feb West York 51, York Tech 21

District 3 AAA Team Tournament

30-Jan  Spring Grove 46, Gettysburg 31

30-Jan  Spring Grove 45, Penn Manor 16

30-Jan  Gettysburg 38, Cocalico 35

30-Jan  Dallastown 37, Northern York 30

30-Jan  Dallastown 31, Manheim Central 30

30-Jan  New Oxford 39, Garden Spot 25

30-Jan  Cedar Cliff 28, New Oxford 27 

   1-Feb  New Oxford 28, Manheim Central 21

   1-Feb  Central Dauphin 42, Gettysburg 22

   1-Feb  Spring Grove 40, New Oxford 24

   1-Feb  Central Dauphin 32, Dallastown 25

   1-Feb  Cedar Cliff 36, Dallastown 35 criteria

   1-Feb  Cumberland Valley 36, Spring Grove 32

   2-Feb Ctrl Dauphin 40, Spring Grove 25

District 3 AA Team Tournament

31-Jan  Upper Dauphin 46, Kennard-Dale 33

31-Jan  Northern Lebanon 38, Bermudian Spr 32

PIAA AAA Team Tournament

5-Feb  Nazareth 60, Spring Grove 3