Division I           W  L    W  L  

New Oxford      6   0     6  0

Dallastown         5    1      5   1

Central York      3   3     3   3

Red Lion             3   3     3   3 

South Western  3   3     3   3

Spring Grove      1   5      1   5 

William Penn     0   6    0   6 

                              

            

Division I              W   L      W   L  

South Western     6    0      6   0

Spring Grove        5    1        5    1

Dallastown            4    2       4   2
Red Lion                3    3       3   3

New Oxford          2   4       2   4

Central York          1    5       1    5

William Penn         0   6      0   6    

                              

              

Division II           W   L      W   L   

York Suburban    7    0      7   0

Gettysburg          6     1      6    1

Dover                   4    3      4    3

Susquehannock  3    3      3    3

Northeastern      3    4      3    4

West York           3    4       3    4

Kennard-Dale     1    6        1    6 Eastern York       0   6       0    6

                              

       TRACK & FIELD

       BOYS

       GIRLS

              

Division II           W   L      W   L

Eastern York        6    0      6   0

Dover                    6     1      6    1

Gettysburg           5    2      5    2

Susquehannock   4    2      4    2

Northeastern       2    5      2    5 
West York             2    5      2    5

York Suburban     2    5      2    5   

Kennard-Dale      0    7      0   7

                              

              

Division III                 W   L     W   L

Delone Catholic        6   0      6   0

Bermudian Springs   5    1       5    1 

Fairfield                      4    2      4    2  

York Tech                   3    3      3    3

Biglerville                    2    4      3    4

Littlestown                  1     5      1    5

Hanover                      0    6      1    6

                              

              

Division III                 W   L     W   L

Bermudian Springs   6    0       6   0

York Tech                   5    1        5    1

Fairfield                      4    2       4    2

Delone Catholic        3    3       3    3

Littlestown                  2    4       2   4

Biglerville                     1    5        1    6   

Hanover                      0    6       1    6

                              

Click HERE for District 3 2A girls performance sheets

Click HERE for 2018 YAIAA Track & Field Championships results

Click HERE for 2018 YAIAA Track & Field Championships seeds 

Click HERE for District 3 2A boys performance sheets

Click HERE for District 3 3A girls performance sheets

27-Mar Bermudian Springs at Fairfield

      Boys: Berm 88-62; Girls: Berm 86-64  

28-Mar Gettysburg  at Eastern York 

      Boys: GB 111-38; Girls: EY 106-44

3-Apr Delone Catholic at Hanover

     Boys: DC 83-48;  Girls: DC 128-11

3-Apr Spring Grove  at William Penn  

5-Apr Kennard-Dale at Gettysburg

     Boys: Gb 100-40; Girls: Gb 107-32  

5-Apr  Spring Grove  at South Western

     Boys: SW 108-51; Girls: SW 99-51

5-Apr  Hanover at Biglerville

     Boys: Big 102-46; Girls: Big 118-19

5-Apr  Susquehannock at Dover

     Boys: Sus 79-62; Girls: Dov 106-44

5-Apr York County Tech at Fairfield

     Boys: YT 76-74; Girls: Ff 102-43

5-Apr New Oxford & Red Lion

     Boys: 75-75; Girls RL 105-45

             Red Lion at Central York

     Boys: RL 80-70; Girls: RL 108.5-41.5

              New Oxford at Central York

     Boys: NO 89.5-60.5; Girls: NO 77-72

6-Apr   York Suburban at West York

      Boys: YS 97-52; Girls: WY 77-73

10-Apr Delone Catholic at Fairfield

      Boys: Ff 84-65; Girls: DC 91-59

10-Apr Littlestown  at Bermudian Springs

      Boys: BeSpr 114-36; Girls: BeSpr 123-27

10-Apr York County Tech at Biglerville

      Boys: YCT 108-41; Girls: YCT 73-62

10-Apr Spring Grove  at Dallastown

      Boys: Dt 117-33; Girls: SG 88-62

10-Apr Gettysburg  at Dover 

      Boys: Gb 91-55; Girls: Dover 92-48

10-Apr West York  at Kennard-Dale 

      Boys: WY 94-45; Girls: WY 94-42

10-Apr Eastern York at Northeastern  

      Boys: Ne 86-60; Girls: EY 100-50

10-Apr South Western  at Red Lion 

      Boys: SW 81-69; Girls: SW 80-70

   cancelled Central York at William Penn  

10-Apr York Suburban  at Susquehannock

      Boys: YS 99-51; Girls: Susq 85-61

12-Apr New Oxford at Spring Grove

      Boys: NO 100-48; Girls: SG 106-44

12-Apr Susquehannock at Gettysburg

      Boys: Gb 105-44; Girls: Gb 96-54

12-Apr Bermudian Springs at Biglerville

      Boys: BeSpr 106-44; Girls: BeSpr 89-57

12-Apr Littlestown  at Hanover 

      Boys: Litt 96-50; Girls: Litt 92-38

12-Apr Dallastown at South Western  

      Boys: Dtown 83-67; Girls: SW 85-65

12-Apr Dover  at West York

      Boys: Dov 75-70; Girls: Dov 104-45

12-Apr Delone Catholic at York Tech

      Boys: YT 101-49; Girls: DC 111-38

12-Apr Northeastern  at York Suburban

      Boys: YS 88-61; Girls: YS 75-74 

13-Apr Kennard-Dale at Eastern York

         Boys: EY 94-51; Girls: EY 119-30

17-Apr West Shore Christian at Biglerville

         Boys WCC 83-67' Girls: Big 115-25

17-Apr Kennard-Dale at Dover 

         Boys: Dover 91-54; Girls: Dover 121-19 

17-Apr William Penn  at Red Lion 

         Boys: RL 114-36; Girls: RL 130-16

17-Apr Northeastern  at West York

         Boys: Ne 76-65; Girls: Ne 76-73

18-Apr Fairfield  at Littlestown 

         Boys: Ff 91-58; Girls: Ff 115-34

18-Apr South Western at New Oxford

          Boys: NO 94/5-35.5; Girls: SW 109-41

18-Apr Delone Catholic at Bermudian Springs

           Boys: BeSpr 91-55; Girls: DC 108-42

18-Apr Hanover at York Tech

            Boys: YT 139-11; Girls: YT 139-5

18-Apr Gettysburg  at York Suburban  

             Boys: YS 88-62; Girls: 100-49

18-Apr Dallastown at William Penn  

              Boys: Dtown 97-43; Girls: Dtown 124-15

18-Apr Susquehannock at Eastern York

 

 

 

 


20-Apr Bermudian Springs , Biglerville  Delone Catholic , Littlestown  , Fairfield  , New Oxford at Gettysburg 

20-Apr West York  , York County   Tech, Central York , Susquehannock , Red Lion , Eastern York , Dallastown , Hanover , South Western   , Dover at York Suburban  

23-Apr West York at Susquehannock

               Boys: WY 78-72; Girls: Sus 85-65

23-Apr Eastern York at York Suburban

               Boys: YS 103-46; Girls: EY 104-46

24-Apr Dallastown at New Oxford 

                Boys: NO 76-74; Girls: Dtown 90-56

24-Apr Red Lion at Spring Grove

                Boys: RL 91.5-57.5; Girls: SG 86-64

24-Apr Delone Catholic at Biglerville

                Boys: DC 83-58; Girls: DC 122-28

24-Apr Fairfield  at Hanover

                Boys: Fair 107-42; Girls: Fair 136-10

24-Apr Gettysburg  at Northeastern 

                Boys: Gburg 93-57; Girls: Gburg 87-62

24-Apr William Penn  at South Western

                Boys: SW 95-46; Girls: SW 124-16  

24-Apr Kennard-Dale at Susquehannock 

               Boys: Sus 87-54; Girls: Sus 113-36

24-Apr South Western  at Central York

               Boys: CY 82-68; Girls: SW 103-47

24-Apr Central York vs William Penn

                Boys: CY 93-48; Girls: 100-38

24-Apr Bermudian Springs at York Tech

                Boys: Berm 90-60; Girls: Berm 88-61

25-Apr West York  at Eastern York 

                 Boys: WY 83-66; Girls: EY 99-55

25-Apr Dover at York Suburban  

                 Boys: YS 103-43; Girls: Dover 89-57

26-Apr Biglerville at Littlestown

                  Boys: Litt 78-72; Girls: Big 107.5-41.5

28-Apr Delone Catholic , Carson Long Military Academy, Harrisburg Christian, Greenwood at Fairfield 

1-May Biglerville at Fairfield 

                   Boys: Fair 103.5-45.5; Girls: Fair 98-48

1-May Central York at Spring Grove 

                    Boys: CY 76-61; Girls: SG 98-52

1-May West York  at Gettysburg 

                     Boys: Gettys 105-45; Girls: Gettys 100-50

1-May Hanover at Bermudian Springs

                     Boys: Berm 113.5-36.5; Girls: Berm 138-11

1-May Red Lion at Dallastown

                     Boys: Dtown 77-73; Girls: Dtown 80-70

1-May Eastern York at Dover 

                     Boys: Dover 96-44; Girls Eastern 78-72

1-May William Penn  at New Oxford

                      Boys: NO 113-35; Girls: NO 115-31

1-May Susquehannock at Northeastern  

                      Boys: Sus 77-73; Girls: Sus 79-70

1-May Central York at Spring Grove

                    Boys: CY 76-61; Girls: SG 98-52

1-May York Suburban at Kennard-Dale

                    Boys: YS 102-38; Girls: YS 104-32

3-May Lancaster Mennonite - Hershey at Hanover

                     Boys: Hanover115-21; Girls: Hanover 61-39

3-May Northeastern  at Kennard-Dale

                      Boys: Northeast 81-48; Girls: Northeast 101-26

3-May  Littlestown at York County Tech

                       Boys: YT 121-28; Girls: YT 112-33

7-May  Spring Grove at William Penn

                        Boys: SG 70-68; Girls: SG 105-35

8-May Dover  at Northeastern

                       Boys: Dover 77-72; Girls: Dover 90-60

8-May Central York at Dallastown

                        Boys: Dtown 93-57; Girls: Dtown 84-61

11-May YAIAA Championships at Dallastown

12-May                  Rain Date

 

 

 

Click HERE for District 3 3A boys performance sheets