2021 YAIAA Academic All-Stars

Below are those that exemplify best what it is to be a STUDENT-ATHLETE

 

Bermudian Springs – Rebecca Durbin, Makayla Bupp, Brock Carpenter, Jacob Shriver, Connor Shaw, Dalton Reinert, Hannah Wolfe, Jaylen Martinez, Avery Benzel, Blake Young, Emily Carpenter, Gabrielle Kaltreider, Jacob Shifflett, Jewel Tallman, Tyler Pifer, Keri Speelman.

Biglerville – Logan Brewer, Brianna Eiker, Antoni Esquivias-Hernandez, Mason Ferguson, Aldo Garcia-Bobadilla, Charlotte King, Morgan Martin, Keilli Mendoza, Drew Parker, Paige Showaker, Haily Showers, Ivanna Stanko, Hailey Steele, Katelyn Woolson, Estrella Zavala, Mackenzie White.

Central York – Blake Anderson, Maliyah Benson, Andrew Bercik, Sarah Berman, Steven Betancur, Katherine Bollinger, Rianna Brooks, Connor Caruso, Madilyn Collins, Gavin Farling, Kyle Fontes, Princess Gabriel, Benjamin Hagan, Sarah Hartman, Brooke Heiner, Kylea Higgins, Nolan Hubbs, Gabriel Hue, Gabriel James, Brandt Kelbaugh, Emma Keller, Zachary Kreis, Jonathan Krentz, Jun Lee, Gwyneth Lewis, Dillon Linz, Cole Luckenbaugh, Brock Malone, Juliana Mariano, Allison Poland, Prital Prabhu, Emily Pringle, Wilhelm Rader, Anna Richwine, Mary Ryer, Christopher Sakal, Molly Schroeder, Grant Smeltzer, Abbigale Smith, Alexis Southivong, Mackenzie Stephens, Caylynne Sterner, Quinn Stoppard, Catherine Strayer, Siara Suchanic, Ja’ziyanell Sweeney, Sarah Szczpinski, Jacob Terpak, Olivia Thomas, Morgan Toot, Owen Wampler, Alexis Wilkerson, Annie Wineka, Brali Wise, Morgan Wood, Megan Young.

 

Dallastown – Carter Alwine, Cassandra Beeler, Alexandrea Bloss, Brittany Bodine, Gavin Connors, Dillan Kennedy Cook, Ashton Crump, Joel Deardorff, Adam DeStephano, Lana Dumnich, Rocco Dumnich, Victoria Duvall, Camryn Eveler, Gloria Fleming, Chloe Fleurie, Brooks Gable, Mya Gilliam, Egan Granholm, Jadon Green, Mitchell Groh, Joseph Hanuska, MacKenzie Hastings, Grace Heird, Jacob Holt, Colin Hughes, Katy Jones, Megan Kelly, Ryan Kluttz, Cameron Koons, Justin Kopp, Aidan Lese, Kamryn Linsenbigler, Daniel Lintz, Sophia McHenry, Matthew Mikita, Shaley Mills, Elizabeth Muth, Gabriel Norwood, Sydney Ohl, Christopher Pantano, Dylan Patel, Lian Peach, Blake Pitzer, Joseph Pugh, Ella Rager, Madelyn Rodriguez, Elizabeth Rodski, Layla Sabold, Aryan Saharan, Audrey Sarro, Macy Schaefer, Ethan Scott, Sushant Sharma, Chadee Simms, Allison Smith, Andre Smith, Holden Smith, Ryan Snyder, Myra Striebig, Elizabeth Stump, Samantha Trumble, Riley Tyson, Nathaniel Ward, Abigail Way, Cooper Willoughby, Gabrielle Wilson, Elizabeth Winemiller, Helen Zardus.   

Delone Catholic – Abbigail Fields, Rebekah Hernandez, Samuel Hoerl, Emily Malesky, Ryan Murphy, Michael O’Brien, Julia O’Brien, Owen Alster, Michael DePorter, Gabrielle DiGregory, Luella Girroir, Kassidy McDannell, Madison Rollins, Audrey Sell, Harrison Smith, Gabrielle Smith, Sarah Swingler, Natalie Swingler.

Dover - Cole Brickley, Owen Davis, Kaitlyn DiGiovanni, Aaron Eckard, Chelsea Ezibe, Ayden Fennen, Maya Fetrow, Anna Hawkins, Dakota Hockensmith, Kacie Hoppel, Ian Kasumba, Owen Kennell, Amaya Kilburn, Benjamin Leib, Aaliyah Matthews, Bryce Miller, Riley Mulder, MaKayla Paules, Adam Pletz, Tyler Renfrew, Carson Snelbaker, Kaitlyn Staub, Tyler Staub, Nathaniel Stefanowicz, Bradyn Yerges.

Eastern York – Justin Ranker, Sarah Moore, Ellen Lippy, Savannah Conley, Harry Feltenberger, Summer Breen, Owen Shimmel, Mara Weaver, Alanna Falk, Elizabeth Heistand, Regan Young, Rebecca Bradfield, Emma Purvis, Hannah Lentz, Cassidy Shetter, Fiona Valore, Ethan Nikolaus, Lilyana Campbell, Tristan Sawmiller, Cameron Keller, Roseanna Williams, Travis Wolfrom, Jayden Ness, Adam Dandridge, Kelsey Felix, Ava Rohrbaugh, Braden Kelly, Isabelle McKenzie, Jacob Crumling.

Gettysburg - Alexander Aumen, Ian Bellinger, Lora Bertram, Kaelyn Blocher, Jacob Bordatto, Karli Bortner, Cole Boudreau, Jenna Brasee, Liam Christianson, Marrin Crist, Lily Crowner, Madison Darnell, Montana DeLawder, Samuel Douds, Kaitlyn Fortney, Brandon Gladfelter, Trey Goff, Maxwell Gourley, Kendall Grossman, Justin Hood, Rachel Keller, Griffin Kibler, Natalie Kloster, Cittlali Martinez-Gonzalez, Cole Mathess, Gavin Miller, Marshall Mott, Harry Nelson, Kassidy Oussoren, Zachary Parr, Aurelia Santoyo, Daniel Sauter, Jordyn Schachle, Makayla Shafer, Samantha Shafer, Sidney Shelton, Collin Smith, Whitney Smyth, Kaitlin Then, Jared Townsend, Andrew Warthen, Justin Waybright, Hunter Williams, Gunnar Wilson, Madeline Yingling.

Hanover – Alexandra Gruver, Nicolas Shaw, Tianna Gray, Aaliyah Snedeker, Regin Smith, Benjamin Kime, Kyle Garman, Paul Killinger, Graciela Manjarrez-Beltran, Hannah Lynn, Eriin Homan, Olivia Topper, Olivia Phillips, Erik Martinez-Ramirez, Zyaire Myers, Airella Stansburg, Dalton Kirby, Deontae Harris.

Kennard-Dale – Brooke Ashenfelter, Carmen Baker, Joshua Behles, Caroline Beighley, Aisley Bergdoll, Kyle Bryant, McKenna Channell, McKenzie Clauss, Garrett Cooper, Jenna Crosby, Shannon Fletcher, Nicholas Fowler, Jamie Georgieff, Daniel Gibney, Caroline Henning, Jolie Hoppes, Mikayla Hostler, Gabriel Hulslander, Coleton Hurley, Kendall Isaac, Brianna Mack, Caleb Mannarino, Marleigh Miller, Angela Mink, John Moscynski, Jordan Nagel, Tyler Nagel, Pierce Ragland, Brian Rasmuson, Shane Reinhart, Kylie Rohrbaugh, Julie Rubelmann, Victoria Santoriello, Maggie Scarborough, Caleb Scarborough, Corinne Sharnetzka, Aidan Stewart, Rosella Stike, Quinn Vienneau, Justin Walls, Collin Wolf.

 

Littlestown – Maxm Akins, Connor Brown, Ayden Dillon, Emma Dionne, Dante Elliot, Michael Gazmen, Timothy Huffman, Mason Hurst, Alexander Lehigh, Alyssa Meyers, Sydney Miller, Carleigh O’Neill, Lily Proskine, Meagan Pugh, Austin Ressler, Hailey Riley, Hannah Shelley, Bailey Smith, Wendi Snyder, Leah Stevens, Grace Thompson, Braden Unger, Sonta Yingling.

New Oxford – Carrie Bair, Isabella Bankert, Jared Barnhart, Zachary Barnhart, Makayla Batts, Connor Beans, Dorothy Bertrand, Joshua Bethas, Maxwell Boyer, Braden Carver, Ethen Claybaugh, Joe Clinton, Reece Cramer, Jayla Crone, Madison Dockter, Zoe Duggin, Torbyn Eakins, Justin Floyd, Oscar Garcia-Aguilar, Alexis Gardner, Sabrina Garvick, Mikayla Gebhart, Vance Hagarman, Isaac Haugh, Kayla Hoffman, Cheyanne Hopkins, Caleb Kaiser, Caleb Kelly, Kaelyn Kennedy, Lauren Kint, Nicholas Lawrence, Eryn Little, Peyton Mathis, Kaitlyn McNew, Barbaro Morales, Katelyn Motter, Peyton Nell, Connor Rebert, Madison Reck, Luke Rickrode, Morgan Sauter, Morgan Scott, Courtney Smith, Alyssa Walters, Aaron Wampler, Molly Waybrant, LaDamien Williams, Savannah Winpigler, Hannah Zimmer.

Northeastern – Emily Baile, Jaiden Bainbridge, Eric Barnes, Alexandria Bartram, Margaret Carroll, Jiselle Castano, Alexander Clifton, Benjamin Clifton, Cassidie Crebs, Julie Cross, Paige Damon, Ryan Draggoo, Rachel Eckenrode, Megan Elzinga, Erin Finnegan, Makenna Fitzsimmons, Parker Forry, Samuel Gatchell, Evan Gibbs, Mackenzie Gross, Kaitlyn Harrison, Casey Helmeczi, James Herman, Anna Hetherington, Travis Hill, Jordyn Jennings, Logan Jennings, Zachary Johnson, Rachael Kelly, Mitchel Kling, Brady Lemen, Hunter Meese, Jordyn Oaster, Abigail O’Leary, Alivia Payne, Caitlyn Prince, MacKenzie Redding, Lyndsey Ridenour, Tanner Sadowski, Trinity Schraudner, Tristan Schraudner, Jade Shellenberger, Seth Sidle, Andrew Srebroski, Gavin Stephens, Abigail Tabachini, Alexander Tejada, Ethan Trexler, Brian Warrender, Jaden West.

South Western – Kira Kenny, Derek Cracium, Allyson Klansek, Ella Baker, Cora Rebert, Connor Miller, Isabella Gilberto, Emily Zheng, Cole Hartlaub, Gillian Wright, Edward O’Donnell, Cobie Caler, Madison Zier, Jacob Mertz, Vincent Pigna, Joshua Martz, Justin Werner, Jordyn Resetar, Maia Mace,

 

Spring Grove – William Cummings, Kayla Hinson, Ryan West, Liam Gohn, Nicholas Etter, Cameron Gutshall, Michael Shaqfeh, Emily Randisi, Joseph Kelly, Grace Slenker, Cole Shaub, Emma Miller, Jacob Gandionco, Angalyn Strouse, Brock Allison, Max Hollinger, McKenna Seashole, Spenser Toth, Olivia Lillich, Jonathan Hill, Grace Gordon, Siera Guinard, Benjamin Patterson, Carley Kibler, Sara Diehl, Emma Randisi, Madison Riggin, Hailey Jackson, Ryan Coleman, Trinae Payton, Shannon Ruby, Beau Boyers, Natasha Laughman, Aubree Leese, Gracie Baker, Ella Kale, Oluwatunmise Fadare, Chloe Makibbin, Connor Laughman, Vierra Jordan.

Susquehannock - Courtney Burgess, Racheal Oestrike, Aaron Filsinger, Jordyn Prediger, Ariana Prediger, Diana Kelbaugh, Megan Cramer, Mia Dills, Kathryn Burke, Savannah Lesley, Cecelia Wilson, Emily Sweitzer, Kylie Miller, Theresa Bryan, Christian Hetzer, Samantha McQuaid, Kelsey Gemmill, Caroline Copp, Hannah Osbourne, Michael Fisher, Luke Immel, Lauren Schefter, Jacob Bowman, Andrew McAleer, Allie Able, Ava Jones, Jordan Carrier, Amelia Nadobny, Madison Bateman, Kaelyn Duvall, Audra Chilcoat-Goble, Samual Thomas, Connor Barrett, Andrew Baibos, Michael Watkins.

 

York Catholic – Matthew Doyle, Sophia DeBolt, Riley Satiago, Bernadette Schintz, Grace Hatchard, John Marinelli, Shannon Toomey, Jonathan Stromberg, Shannon Staples, Joseph Rizzuto, Kelleigh Pollock, Gavin Bonner, Preston Boeckel, Luisa Stout, Joseph Zelis, Anthony Catteral, Dominic Marinelli, Laura Laux, Nicholas Phillips, Wesley Bonner, Julianna Bona, Ryan Shanko, Isabella Strand, Colin Smith, Ella Linthicum, Grace Keesey, Luke Strayer, Andrea Forry.

York Tech – Salvatore Verity, Eden Silbaugh, Harper Durand, Ryan Do, Justin Thomas, Ashton Neal, Olivia Sharp, Katrina Richardson, Harrison Gotwols, Shani Rippetoe, Sean Smith Briana Hetzel, Veronica Smith, Karrington Brown.