GIRLS LACROSSE

Division I                  W   L    W   L                

Susquehannock        12  0    21  3

Kennard-Dale           11    1    21  4

South Western          9   3    12  5

York Catholic             9   3    11   7

Central York              8   4    12  5

Red Lion                     6   6     8   7

Eastern York              6   7      7   9

New Oxford              4   7      7   9 Dallastown                 4   8      5   9

West York                  3   7      5   9

Dover                          2  10    5  10          

Spring Grove              1  10     1  13

York Suburban           1   11      1  13

                                                       

                              

24-Mar Warwick 19, West York 9

26-Mar Central York 14, Eastern York 8

27-Mar West York 12, Red Lion 10

27-Mar Susquehannock 16, Dallastown 3 

27-Mar New Oxford 10, York Suburban 9 

29-Mar Kennard-Dale 16, Dallastown 3

29-Mar Eastern York 17, Spring Grove 7 

29-Mar South Western 15, Red Lion 8

29-Mar Central York 20, York Suburban 7 

31-Mar Susquehannock 21, Red Land 1

31-Mar Hempfield 11, Dallastown 6

31-Mar Dallastown 12, Lower Dauphin 2

31-Mar Kennard-Dale 22, Hershey 7

2-Apr Central York 20, Conestoga Valley 9

2-Apr Red Lion 13, New Oxford 12

2-Apr Dallastown 15, Northern 5

3-Apr Susquehannock 11, Kennard-Dale 10, OT 

3-Apr Spring Grove 13, York Suburban 7

3-Apr West York 11, Dallastown 10, OT

4-Apr Kennard-Dale 12, Red Lion 11, OT

4-Apr Central York 19, Dover 5

4-Apr South Western 23, Cedar Cliff 2

5-Apr South Western 16, Dallastown  6

5-Apr Dover 12, Spring Grove 4

5-Apr York Catholic 16, New Oxford 5

5-Apr Central York 13, Red Lion 7

5-Apr Susquehannock 17, West York 4

5-Apr Eastern York 10, York Suburban 4 

6-Apr  Kennard-Dale  13, York Catholic 9

7-Apr Conestoga Valley 12, Eastern York 7

7-Apr South Western 14, York Catholic 11

7-Apr Hershey 18, Spring Grove 5

7-Apr Susquehanncock 11, Cumberland Val 10

9-Apr York Catholic 8, Central York 7

9-Apr Mechanicsburg 11, York Suburban 10

9-Apr New Oxford 26, Dayspring Christian 0 

10-Apr Eastern York 10, Dover 5

10-Apr Dallastown 10, New Oxford 9

10-Apr Susquehannock 9, South Western 8  

10-Apr Red Lion 20, Spring Grove 11

10-Apr Kennard-Dale 22, West York 9

11-Apr Central York 20, Spring Grove 4

12-Apr Central York 11, Dallastown 7 

12-Apr York Suburban 10, Dover 5

12-Apr Kennard-Dale 21, South Western 6

12-Apr Red Lion 13, Eastern York 7

12-Apr Susquehannock 18, New Oxford 4

12-Apr West York 12, Carlisle 11

12-Apr York Catholic 17, Spring Grove 1

13-Apr Susquehannock 8, York Catholic 8, OT

13-Apr Kennard-Dale 19, Penn Manor 7

16-Apr South Western 18, West York 7  

16-Apr Conestoga Valley 11, Spring Grove 10

17-Apr Susquehannock 15, Central York 8

17-Apr York Catholic 16, Eastern York 5

17-Apr Kennard-Dale 17, New Oxford 3

17-Apr Dallastown 10, Spring Grove 6

17-Apr Red Lion 11, York Suburban 6

18-Apr  South Western 13, Dover 8

18-Apr Lanc Cntry Day 10, York Catholic 9, OT

19-Apr Kennard-Dale 18, Central York 5 

19-Apr Red Lion 13, Dover 3

19-Apr Susquehannock 21, Spring Grove 1

19-Apr New Oxford 18, West York 1

19-Apr York Catholic 19, York Suburban 2

20-Apr Eastern York 7, Dallastown 5

20-Apr Carlisle 9, Spring Grove 5

20-Apr South Western 19, York Suburban 3

20-Apr New Oxford 19, Cedar Cliff 1

20-Apr Dover 10, Mechanicsburg 3

21-Apr  Dover 9, West York 7

21-Apr Manheim Township 17, York Catholic 5

21-Apr Kennard-Dale 17, Kennett 5

21-Apr Central York 20, Northern York 3

23-Apr South Western 15, Carlisle 8  

23-Apr West York 13. Elizabethtown 11

23-Apr Red Lion 20, Cedar Cliff 2

23-Apr New Oxford 20, Mechanicsburg 6

 

24-Apr York Catholic 7, Dover 2

24-Apr Susquehannock 9, Eastern York 1

24-Apr South Western 15, New Oxford 9

24-Apr Dallastown 8, York Suburban 7

25-Apr Central York 15, West York 9 

25-Apr Dover 16, Central Dauphin East 4

25-Apr Kennard-Dale 21, Spring Grove 5

26-Apr Dallastown 7, Dover 5  

26-Apr Kennard-Dale 18, Eastern York 8 

26-Apr Central York 13, South Western 9  

26-Apr Susquehannock 15, York Suburban 0 

26-Apr West York 9, Spring Grove 8 

26-Apr York Catholic 13, Red Lion 4

27-Apr Susquehannock 9, Eastern York 1

27-Apr New Oxford 18, Red Land 7

28-Apr York Catholic 19, Elizabethtown 2

30-Apr South Western 19, Spring Grove 5

30-Apr New Oxford 17, Dover 8

30-Apr York Catholic 19, West York 2

30-Apr Red Lion 18, Garden Spot 3

30-Apr Central York 15, Trinity 11

1-May New Oxford 16, Central York 15

1-May Susquehannock 19, Dover 6

1-May Eastern York 15, West York 8 

1-May Red Lion 6, Dallastown 5

1-May Kennard-Dale 22, York Suburban 6 

2-May Manheim Twp 16, Kennard-Dale 6

2-May West York 8, York Suburban 7

3-May York Catholic 13, Dallastown 10 

3-May Kennard-Dale 19, Dover 3

3-May South Western 17, Eastern York 6   

3-May Susquehannock 18, Red Lion 7

4-May Mechanicsburg   at Eastern York

4-May New Oxford 23, Spring Grove 9

7-May Eastern York 12, New Oxford 9

7-May Central Dauphin 12, Dallastown 11

7-May Dover 12, Red Land 6

7-May South Western 14, Northern 12

9-May Eastern York 12, Carlisle 8

9-May  New Oxford 17, Camp Hill 13

                    YAIAA Tournament semifinals

9-May Kennard-Dale 22, South Western 7

9-May Susquehannock 11, York Catholic 5

                    YAIAA Championship

11-May  at Red Lion, 5:30 pm

              Kennard-Dale 9, Susquehannock 8

District 3 Tournament

Class 3A

16-May Cumberland Valley 14, Red Lion 6

16-May Governor Mifflin 18, New Oxford 6

16-May Central York 14, Carlisle 4

17-May Cumberland Valley 12, South Western 11

17-May Exeter 17, Central York 9

Class 2A

16-May Susquehannock 23, West York 0

16-May York Catholic 14, Palmyra 10

16-May Kennard-Dale 15, Berks Catholic 7

16-May Lancaster Country Day 13, Eastern York 7

17-May Susquehannock 10, Cocalico 6

17-May Hershey 16, York Catholic 10

17-May Kennard-Dale 13, Lancaster Ctry Day 12. OT

22-May Hershey 12, Kennard-Dale 11

22-May Susquehannock 13, Wyomissing 11

               3rd Place game at Penn Manor

24- May Wyomissing 13, Kennard-Dale 12

               District Championship at Lower Dauphin

24-May Hershey 11, Susquehannock 9

     PIAA Tournament

Class 2A

29-May Susquehannock 17, Danville 6

29-May Kennard-Dale 14, Hampton 8

2-June Susquehannock 13, Quaker Valley 8

2-June Kennard-Dale 13, Hershey 9

5-June Kennard-Dale 11, Susquehannock 9

                 PIAA 2A Championship Game

9June Kennard-Dale vs Villa Maria

                  10 am at West Chester East HS

Click HERE for District 3 3A tournament bracket

Click HERE for District 3 2A tournament bracket