League  Overall                         

Division I               W   L   W   L                  

Central York        3    0   16    1                             

Dallastown            2    0  10    2                            

New Oxford         4    2   16   3                           

Northeastern        3    3   13   7 

Red Lion                1     2     9   6

Spring Grove        1     3    11   9 

South Western    0    4    6  10                           

                                 

                  

                      League  Overall                              

Division II            W   L    W   L           

York Suburban    6   0    19   0

Gettysburg          5    1    15   4

Kennard-Dale     4   2     11   9

Susquehannock   3   3    14   7

West York            1    4     6   10            

Eastern York        1    4    4   12                                   Dover                   0   6     3   17                                                        

                   

                         League  Overall         

Division III                W   L       W   L            

Delone Catholic      6    0       12  12

York Catholic           5   1         14   6

Bermudian Springs 4    2         6  18

Fairfield                     3   3         5   15

York Tech                 2    4        2   14  

Biglerville                  0    5        0  10

Littlestown                0   8         0  15

                                 

BOYS CROSS COUNTRY
GIRLS CROSS COUNTRY

                     

                      League  Overall                         

Division I               W   L   W   L                  

Central York          3    0   15   1  

Dallastown             2    0    11   0

South Western     6   1     12   2

Red Lion                4    1    10   2

Spring Grove         1    2    3  10

New Oxford          4   7     5   13 

Northeastern         2    5   12   9                           

                      

                                 

                  

                      League  Overall                              

Division II            W   L    W   L           

York Suburban     6    0  18    1

Dover                    5   1    14    7            

Gettysburg           4    2   10   9             

Eastern York        2    3    7    9

Kennard-Dale     2    4    8   11 

West York            1     5    5   10

Susquehannock   0   6    0    11                         

                                  

                   

                         League  Overall         

Division III                W   L      W    L            

York Catholic          6    0      13    7

Delone Catholic      4   1        11    7

Bermudian Springs  3    2      4   15    

Fairfield                    2    3       5   14

Littlestown               0   1        0    8

York Tech                 0   3      0   13

Biglerville                 0    4        0   8                           

29-Aug  Susquehannock    at Manchester Valley

1-Sep      Dallastown  at Hempfied

1-Sep      Gettysburg  at Chambersburg

1-Sep                            at  York Tech

1-Sep      Girls: McDevitt (4-0), York Catholic (2-2), Delone Catholic (2-2), Trinity (2-2),Lancaster Cath (0-4)

                Boys: Lancaster Cath (4-0), York Catholic (3-1), Delone Catholic (2-2), McDevitt (1-3), Trinity (0-4)

7-Sep     Girls: Central York (2-0), South Western (1-1), York Tech (0-2)

                 Boys: Central York (2-0), South Western (1-1), York Tech (0-2)

7-Sep      Girls: Dallastown (4-0), Northeastern (3-1), Kennard-Dale (2-2), Littlestown (0-3), Fairfield (0-3)

                 Boys: Dallastown (4-0), Northeastern (3-1), Kennard-Dale (2-2), Fairfield (1-3), Littlestown (0-4) 

7-Sep      Girls: York Suburban (3-0), Gettysburg (2-1),  New Oxford (1-2), Spring Grove (0-3), Biglerville

                  Boys: York Suburban (3-0), New Oxford (2-1),  Gettysburg (1-2), Spring Grove (0-3), Biglerville

7-Sep      Girls: Delone Catholic (2-0), West York (1-1), Bermudian Springs (0-2)

                 Boys: Delone Catholic (2-0), West York (1-1), Bermudian Springs (0-2)

7-Sep      Girls; Red Lion (4-0), Dover (2-2), Eastern (2-2), York Catholic )2-2), Susquehannock (0-4)

                 Boys; York Catholic (4-0), Susquehannock (3-1), Red Lion (2-2), Eastern (1-3), Dover (0-4)

12-Sep   Girls: Central (4-0), Kennard-Dale (3-1), Bermudian Springs (2-2), Dover (1-3), Biglerville (0-4)

12-Sep   Boys: Central (4-0), Dover (3-1), Kennard-Dale (2-2), Bermudian Springs (1-3), Biglerville (0-4)

12-Sep    Girls: Dallastown (2-0), York Suburban (1-1), York Catholic (0-2)

12-Sep    Boys: York Suburban (2-0), York Catholic (1-1), Dallastown (0-2)

12-Sep   Girls: South Western (2-0) Delone Catholic (1-1), Spring Grove (0-2)

12-Sep   Boys: Susquehannock (4-0), Spring Grove (3-1), South Western (2-2), Delone (1-3), Littlestown (0-4)

12-Sep   Girls: New Oxford (2-0), Eastern (1-1), Fairfield (0-2)

12-Sep   Boys: New Oxford (2-0), Fairfield (1-1), Eastern York (0-2)

12-Sep   Girls: Red Lion (4-0), Northeastern (3-1), Gettysburg (2-2), West York (1-3), York Tech (0-4)

12- Sep  Boys: Gettysburg (4-0), Northeastern (3-1), Red Lion (2-2), West York (1-3), York Tech (0-4)

16-Sep   at Big Spring Invite

19-Sep  Boys: Central (4-0), New Oxford (3-1), West York (2-2), York Catholic (1-3) at Littlestown (0-4)

               Girls: Central (3-0), York Catholic (2-1), West York (1-2), New Oxford (0-3)

               Individual results

19-Sep  Boys: at Dallastown (3-0), Gettysburg (2-1), Delone Catholic (1-2), Dover (0-3)

               Girls: Dallastown (3-0), Dover (2-1), Delone Catholic (1-2), Gettysburg (0-3)

                Individual results

19-Sep   Boys: Kennard-Dale (3-0), Spring Grove (2-1), at Eastern York (1-2), York Tech (0-3)

                Girls; Eastern York (3-0), Kennard-Dale (2-1), Spring Grove (0-2), York Tech (0-2)

19-Sep   Boys: York Suburban (4-0), Red Lion (3-1), at South Western (2-2), Bermudian (1-3), Fairfield (0-4)

                Girls: York Suburban (4-0), South Western (3-1), Red Lion (2-2), Bermudian (1-3), Fairfield (0-4)

19-Sep   Boys: Susquehannock (2-0),  at Northeastern (1-1), Biglerville (0-2)

                Girls: Northeastern (2-0), Susquehannock (0-1), Biglerville (0-1)

                Individual results

21-Sep   Bermudian,   at Boiling Springs

23-Sep  at Hershey Invitational

26-Sep   Boys: York Suburban (4-0), Central (3-1), Northeastern (2-2), Delone Catholic (1-3), Eastern (0-4)

                 Girls: York Suburban (4-0), Central (3-1), Delone Catholic (2-2), Northeastern (1-3),  Eastern (0-4)

                 Individual results boys   Individual results girls

26-Sep   Boys: Dallastown (4-0), New Oxford (3-1), Susquehannock (2-2), Bermudian (1-3) York Tech (0-4)

                 Girls: Dallastown (2-0), New Oxford (1-1), Bermudian (0-2) 

                  Individual results

26-Sep   Littlestown, Red Lion  at Biglerville

26-Sep   Boys: Spring Grove (3-0), West York (2-1), Fairfield (1-2), Dover (0-3)

                 Girls: Dover (3-0), Fairfield (2-1), West York (1-2), Spring Grove (0-3),

26-Sep   Boys: Gettysburg (3-0), York Catholic (2-1), Kennard-Dale (1-2), South Western (0-3)

                 Girls: York Catholic (3-0), South Western (2-1), Gettysburg (1-2), Kennard-Dale (0-3) 

                 Individual results

30-Sep  at Carlisle Invitational

3-Oct   Boys: Central (3-0), Gettysburg (2-1), Susquehannaock (1-2), Fairfield (0-3)

               Girls: Central (3-0), Gettysburg (2-1), Fairfield (1-2), Susquehannaock (0-3)

                Individual results

3-Oct   Dallastown, South Western, Eastern, West York  at Biglerville

3-Oct   Boys: York Suburban (3-0), Dover (2-1), York Tech (1-2), Littlestown (0-3),

               Girls: York Suburban (3-0), Dover (2-1), York Tech (0-2), Littlestown (0-2),

               Boys individual results     Girls individual results

3-Oct   Boys: New Oxford (3-0), Red Lion (2-1), Delone Catholic (1-2), Kennard-Dale (0-3)

3-Oct   Boys: York Catholic (3-0), Northeastern (2-1), Bermudian Springs (1-2), Spring Grove (0-3) 

               Girls: Spring Grove (3-0), Northeastern (2-1), York Catholic (1-2), Bermudian Springs (0-3)

               Individual results

7-Oct   Spring Grove, Delone Catholic  at Gettysburg Inv

10-Oct  Central, Dallastown  at Spring Grove

10-Oct  Boys: Gettysburg (3-0), Eastern York (2-1),  Bermudian Springs (1-2), Littlestown (0-3)

                Girls: Gettysburg (3-0), Bermudian Springs (2-1), Eastern York   (1-2), Littlestown (0-3)

                 Boys Individual results  Girls Individual results 

10-Oct   Boys: New Oxford (3-0), Northeastern (2-1), South Western (1-2), Dover (0-3)

                 Girls: South Western (3-0), Dover (2-1), Northeastern (1-2), New Oxford (0-3)

                 Individual results

10-Oct   Boys: Delone Catholic (4-0), York Catholic (3-1), Fairfield (2-2), York Tech (1-3), Biglerville (0-4)

                 Girls: York Catholic (4-0), Delone Catholic (3-1), Fairfield (2-2), York Tech (0-3), Biglerville (0-

                 Individual results

10-Oct   Boys: York Suburban (3-0), Kennard-Dale (2-1), Susquehannock (1-2), West York (0-3)

                 Girls: York Suburban (3-0), Kennard-Dale (2-1), West York (1-2), Susquehannock (0-3)

                 Boys Individual results     Girls Individual results

2017 Schedule